איך להתגרש נכון?

הליך גירושין – חוויה מורכבת

לעבור הליך גירושין זו חוויה מורכבת וסוחפת. אם קיבלתם החלטה להתגרש מבן/בת הזוג שלכם או שאתם עומדים בפני הליך גירושין עקב החלטה של בן/בת הזוג, ייתכן ואתם תוהים אילו צעדים עליכם לנקוט בכדי לעבור את התהליך בצורה חלקה ומהירה.

נקיטת צעדים מסוימים מראש יכולה למנוע מהליך הגירושין להפוך למלחמה בין בני הזוג. חשוב להבין שמדובר בהליך משפטי ועשייתו בצורה נכונה יכולה לחסוך ממכם בעיות עתידיות.

אילו עצות ניתן לתת לבני זוג שעומדים בפני גירושין?

התייעצות עם עורך דין גירושין היא חיונית בכדי לבצע הליך גירושין המטיב עם שני הצדדים. כאשר ישנה הסכמה בין בני הזוג, הפוטנציאל לעבור את הליך הגירושין בצורה חלקה גדל. אך במידה וצד אחד במערכת היחסים מתנגד לגירושין, גדלים הסיכויים להליך גירושין מורכב וקשה.

בנוסף, כאשר לבני הזוג יש ילדים או רכוש משותף גוברים סיכוייהם להיקלע למחלוקות במהלך הגירושין. לכן, חשוב ללמוד על ההליך ולקבל את העצות הנכונות.

כשמדובר בגירושין, בפני בני הזוג עומדות אפשרויות רבות. הם יכולים להילחם זה בזה בבית המשפט ולשלם לתריסר עורכי-דין שיתערבו בתהליך, או שהם יכולים לפנות למגשר גירושין (בעדיפות למגשר עם הסמכה לעריכת דין בתחום הגירושין) ולבצע את התהליך תוך כדי שיתוף פעולה הדדי.

קחו את הזמן, הכינו שיעורי בית וחקרו את כל האפשרויות הזמינות. בחרו את האפשרות בעלת הסיכוי הגבוה ביותר לשמור על שלוותכם ככל הניתן במהלך הגירושין.

התארגנות מראש

במהלך הגירושין תצטרכו לקבל הרבה החלטות משמעותיות שישפיעו עליכם ועל ילדיכם לאורך שנים. ככל שבני הזוג יהיו מאורגנים יותר, כך המשא ומתן ביניהם (והסכם הפשרה שעליו יחתמו בסופו של דבר) יהיה טוב יותר.

חשוב שתבחרו באיש מקצוע מומחה שינחה אתכם בהליך הגירושין ויכין אתכם מבחינה כלכלית ומשפטית למשא ומתן שיגיע בעקבות הגירושין. עליכם יהיה לאסוף את כל הדוחות הכספיים, רשימות נכסים, תלושי שכר, חשבונות בנק, הצהרות משכנתא, פוליסות ביטוח, פוליסות פרישה, הצהרות על הלוואות ועוד.

צרו תקציב זוגי כדי שתוכלו להבין מהן ההוצאות החודשיות הנוכחיות שלכם במגורים משותפים, ומהן ההוצאות החודשיות הצפויות לכם לאחר הגירושין והמעבר ליחידות דיור נפרדות.

ניהול משא ומתן ללא עזרת איש מקצוע מוסמך – יכול להיות טעות קשה. עליכם להתארגן ולהתכונן לגירושין מבחינה כלכלית בכדי לחסוך ממכם צרות נוספות בעתיד.

קבלו תמיכה

חשוב לזכור שלא משנה כמה אתם מרגישים מבודדים במהלך הגירושין – אתם לא לבד. הכירו בכך שישנם מקורות לתמיכה בגירושין שתוכלו למנף בכדי לעזור לכם לעבור את התהליך, וללמד אתכם כיצד להתמודד אתו בצורה בריאה.

כאשר אתם יכולים לשלוט ברגשות שלכם, אתם יכולים להכין את עצמכם טוב יותר למשא ומתן, ולגשת אל הליך הגירושין בראש רגוע.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *