מאמי מייקאובר

לידת תינוק היא אירוע חיים עוצמתי בעל השפעה מכרעת על חיי האישה, כמו גם על מחשבותיה, דעותיה ורגשותיה. גם גופה של האם עובר שינויים קיצוניים לאורך כל חודשי ההיריון, הלידה וההנקה. חלק משינויים אלו יעלמו במרוצת הזמן, באמצעות אימוץ הרגלי חיים בריאים ותזונה נכונה, אולם חלקם יכולים להישאר למרות כל המאמצים. שינויים אלו עלולים להוות גורם תסכול רב בקרב נשים רבות, העשוי להשפיע על ביטחונן העצמי ועל דימוי גופן.

מאמי מייקאובר הינו תהליך כירורגי פלסטי משולב, המיועד לנשים המעוניינות להשיב לגופן את המראה שהיה להן טרם ההריונות, ואין בכוונתן להיכנס להריון נוסף בשנים הקרובות.

מה זה בעצם מאמי מייק אובר?

בארצות הברית הוא להיט כבר שנים רבות, ולאחרונה המונח "מאמי מייקאובר" נשמע יותר ויותר גם בארצנו. אולם מה בעצם עומד מאחורי הביטוי הזה?

Mommy Makeover הינו הליך פלסטי משולב שמטרתו לתקן את השינויים בגופה של האם אשר נוצרו כתוצאה מהריונות, לידות והנקות, ולא ניתן היה לשנותם רק באמצעים שמרניים כדוגמת ספורט ופעילות גופנית. למעשה לא מדובר בפרוצדורה אחת, אלא במספר פרוצדורות משולבות, בהתאם לנתוניה האישיים של המטופלת ורצונותיה, הכולל לרוב אחד או יותר מההליכים הבאים:

  • עיצוב החזה – הרמה, הגדלה או הקטנה של החזה
  • מתיחת בטן
  • שאיבת שומן באזור הבטן, המותניים, הירכיים, או הישבן
  • תיקון צלקות מניתוח קיסרי שלא החלימו כיאות

למי מתאים מאמי מייק אובר?

הליך זה יכול להתאים לנשים שהן לפני הכל בריאות, בעלות משקל תקין, שהחליטו לסיים, או להשהות לתקופה ארוכה, את פרק הלידות בחייהן ורוצות לשחזר את מראה גופן הצעיר.
את ההליך מבצעים לפחות חצי שנה לאחר הלידה, או גמר ההנקה, כדי לתת לגוף הזדמנות לחזור לעצמו באופן טבעי.

מהם שלבי הניתוח?

הליך ה- Mommy Makeover אינו מורכב מנוסחא קבועה מראש, והוא מותאם לכל אשה בהתאם לנתוניה האישיים. יחד עם זאת קיימים שני אזורים בגוף בהם בדרך כלל הליך המאמי מייקאובר מתרכז:

עיצוב החזה – לאורך כל תקופת ההיריון וההנקה השפעות הורמונליות שונות, כמו גם שינויי נפח השד, עלולים להשפיע על צורתם של השדיים. השדיים גדלים ונעשים כבדים, דבר העשוי ליצור בעתיד סימני מתיחה, קרעים או דילול בנפח השד, המאבד מהאלסטיות שלו ונראה נפול ומקומט. עיצוב החזה כחלק מתהליך מאמי מייקאובר יאפשר הרמה, הגדלה של החזה או הקטנתו, בהתאם לצורך.

מתיחת בטן ושאיבת שומן – כאמור, בתקופת ההיריון קיימת עלייה טבעית במשקל גופה של האישה העלולה לגרום לשינויים משמעותיים במראה הבטן והמותניים. נשים רבות לא מצליחות להגיע למשקלן הקודם לאחר לידה ונותרות עם מצבורי שומן עיקש באזורים הללו, אחרות חוות היפרדות של השרירים האורכיים של הבטן המשווה לבטן מראה בולט, ואחרות סובלות מצלקות של ניתוח קיסרי שלא החלימו כראוי. עבור נשים אלו, הליך כירורגי של מתיחת בטן, משולב בשאיבת שומן במידת הצורך, יהווה מענה מושלם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *